A kormány nőpolitikája is csak arról szól, hogy szerezzenek egy kis EU-s pénzt
Őszinte szándékról persze – sajnos – szó sincs.
Milyen jelentéstartalmat hordozhatnak Cseh Katalin fejében a morál és a kisebbség szavak?
„»A férfiakkal minimum egyenlő arányban kell képviseltetnünk magunkat a politikai színtéren. Nem tagadom, Kálmán Olga főpolgármester-jelöltségében ez is egy fontos szempont: hogy végre Budapestet először a világtörténelemben vezesse egy kemény, pengeéles eszű nő.« Az idézet a DK-s Gyurcsányné Dobrev Klárától származik még abból az időszakból, amikor reménykedett benne, hogy Kálmán „nincs egy rongyom, amit felvegyek” Olga lesz A Nagy Közös Ellenzéki Jelölt, aki majd ősszel legyőzi Tarlós Istvánt.
Szintén Dobrev Klára volt az, aki büszkén vállalta, hogy még csak nem is szavazott a fideszes Járóka Líviára, aki szerda óta újból az Európai Parlament egyik alelnöke, és akinek nem derogált egyenesen gratulálni Gyurcsánynénak ugyanezen poszt elnyeréséért. A magyar női alelnökök megválasztása a momentumos Cseh Katalint is örömmel töltötte el, ám nem volt felhőtlen a boldogsága, ugyanis „komoly morális aggályokat okozott” számára, hogy a fideszes Járóka Lívia személyében egy olyan jelöltet támogasson, »aki asszisztál a Fidesz rombolásához, például a kisebbségek ügyében is«.
De milyen jelentéstartalmat hordozhatnak Cseh Katalin fejében a morál és a kisebbség szavak? Nem lehet nem elgondolkozni ezen azok után, hogy pár napja együtt fotózkodott Dacian Ciolossal, a Renew Europe liberális EP-frakció vezetőjével, a magyarok kiirtására buzdító, Európa-ellenes szervezet, a Vatra Romanaesca egykori kolozsvári funkcionáriusával, aminek 1990-es kiáltványának tizenhatodik pontja így szól: »Erdély mindig a miénk volt, a mienk, és mindig a miénk lesz. Sajnos szent román földjét még bepiszkítják a hunok, a cigányok és más cafatok ázsiai lábai. Egyesüljetek, hogy űzzük ki őket az országból!«”